PLC Semineri

PLC Semineri

Etkinlikler

26 Nisan 2017

ekledi.

806 kez incelendi.

Teknoloji Topluluğu ve Gölhisar MYO Elektrik ve Enerji Bölümü organizasyonu ile 26 Nisan 2017 Çarşamba günü Gölhisar Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda İbrahim DİRMAN’nın konuşmacı olarak katıldığı “PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici) Semineri” gerçekleştirildi.

Dirman Elektronik’ten İbrahim Dirman, 20 yıldan fazla oluşan tecrübeleri ışığında önemli bilgiler aktardı. Öğrencilerden gelen sorulardan yola çıkarak konuşmasını interaktif bir seminere dönüştüren Dirman, iş imkanları, sektörle ilgili bilinmesi gerekli bilgisayar programları, ücretler, okulda öğrenilen bilgilerin iş hayatında hangi artıları sağlayacağı ve benzeri konularda önemli bilgiler verdi. Dirman, konuşmasında öğrencilere şu tavsiyelerde bulundu: “Okulda verilen bilgiler ile yetinmemelisiniz. Bilginizi sadece derslerde anlatılan konularla sınırlarsanız kendinizi geliştiremezsiniz. Ne kadar çok bilgili olursanız işe alımlarda da o kadar öncelikli olursunuz. Örneğin PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici) bilmeniz girecek olduğunuz işe 1-0 önde başlamanızı sağlar. PLC sistemleri iş hayatımızı kolaylaştırmaktadır. PLC sayesinde 100 kişinin yapabileceği iş 2 kişi ile yapabilmektedir.”

Seminere; Gölhisar Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd.Doç.Dr. Ersan OKATAN, Öğr.Gör. Levent ORAL, Öğr.Gör. Bahtiyar USLU, Elektrik Programı Koordinatörü Okt. Ahmet ERBOĞA ve Teknoloji Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Gökhan TURAN katıldılar.

Bilgi şöleni halinde gerçekleşen seminer sonrasında konuşmacılara, günün anısına Teşekkür Plaketi takdim edilirken katılımcılara Katılım Sertifikası verildi.

Etiketler: , , ,

Bu yazıda yorumlar kapalı.