11. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı

11. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansı

Etkinlikler

17 Ekim 2018

ekledi.

149 kez incelendi.

Teknoloji Topluluğu organizasyonu ile Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü öğrencileri ve  Gölhisar Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencileri 17 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Merkezinde gerçekleşen 11. Uluslararası Bilgi Güvenliği ve Kriptoloji Konferansına (ISCTurkey 2018) katıldı.

ISC Turkey 2018 Konferansı, Avrupa Ağ ve Bilgi güvenliği Ajansı (ENISA) tarafından da desteklenmekte ve Avrupa Siber Güvenlik ayı etkinlikleri arasında yer alan, ana teması “Siber Güvenlik ve Blok Zincir Teknolojisi” olarak belirlenen konferans, öğrencilerimiz tarafından ilgiyle takip edildi.

Konferansta makineler arası iletişim (M2M), Nesnelerin İnterneti (IoT), Yapay Zekâ ve Blok Zincir Teknolojisi uygulamalarının artması hem siber savunma hem de siber saldırıların niteliğini kökten değiştirdiği konularının yanı sıra Blok Zincir Teknolojisi çerçevesinde bu alanda oluşan yeni gelişmeler, değişimler; Yapay Zekâ ve Nesnelerin İnterneti alanında gerçekleşebilecek siber saldırılar ve bu saldırılara karşı alınabilecek önlemlerin yanı sıra, Türkiye’nin siber güvenlik stratejisi, yerli ve milli olarak geliştirilen uygulamalar ve benzeri konular ele alındı.

Teknoloji Topluluğu Akademik Danışmanı Öğr. Gör. Gökhan TURAN ve Gölhisar Uygulamalı Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Bahtiyar USLU’nun organizasyonu, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa ŞEKER ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen konferans, öğrencilerimiz tarafından ilgiyle takip edildi.

Bilgi şöleni halinde gerçekleşen konferans sonrasında öğrenciler memnuniyetlerini bildirirken, çok faydalı olan bu tür organizasyonların devamını beklediklerini dile getirdiler.

 

 

Etiketler:

Bu yazıda yorumlar kapalı.